Indian Motorcycle Forum banner

Indian Motorcycles in de oorlog

1 reading
45K views 222 replies 33 participants last post by  myershomesvcs  
#1 · (Edited)
Indian motorfietsen werden in beide wereldoorlogen gebruikt. In de Eerste Wereldoorlog was de motorfiets een experimenteel concept, samen met tanks. Indian leerde goed van deze ervaring en realiseerde zich dat overheidscontracten een lucratieve bron van inkomsten konden zijn. Toen de Tweede Wereldoorlog uitbrak, bereidde Indian zich onmiddellijk voor en bood de Scout (model 500) aan als hun primaire platform (militaire aanduiding 741). Harley bood tegelijkertijd hun WLA aan, die meer vermogen had en daarom de voorkeur genoot van de troepen. Indian reageerde met het innovatieve model 841, gebaseerd op het Chief-platform. Het bood een krachtigere motor om te concurreren met de WLA, geconfigureerd in de dwarsgeplaatste 45 graden configuratie die later beroemd werd door Moto Guzzi. De 841 had ook cardanaandrijving (net als de Harley XA). De 841's werden echter in veel kleinere aantallen geproduceerd, en toen de veteranen het burgerleven betraden, waren de meesten dan ook meer vertrouwd met de Harley WLA. Harley had dus een voorsprong in de naoorlogse concurrentie.

Harley had ook de vooruitziende blik om tijdens de oorlog meer aandacht te besteden aan hun dealernetwerk, terwijl Indian zich bijna uitsluitend concentreerde op hun oorlogsproductie (waardoor hun dealers verkommerden). Tot hun nadeel heeft Indian na de oorlog nooit geprofiteerd van hun model 841, slechts zeer weinig civiele exemplaren gemaakt en in plaats daarvan teruggekeerd naar hun vooroorlogse engineering- en marketingconcepten. Deze civiele fouten doen geen afbreuk aan de militaire dienst van Indian motorfietsen tijdens beide wereldoorlogen, waar ze met eer dienden.
 
#142 ·
Wat zijn zijn plannen voor hen? Foto's?
Ik zie hem niet vaak sinds ik die buurt lang geleden heb verlaten, maar als ik daar kom en hem tegenkom, vraag ik het altijd... zijn antwoord is altijd hetzelfde als toen we jonger waren... hij zegt dat ik er misschien een paar zal verkopen als ik klaar ben met pensioen gaan, maar ik heb het gevoel dat hij er misschien nooit een zal verkopen en ze gewoon aan zijn kinderen zal nalaten
 
Save
#151 ·
Hartelijk dank Hink, wil je dat er andere strijdkrachten dan de VS in deze thread Indianen berijden? Ik heb ook zeelui.
 
  • Like
Reactions: Kriss
Save
You have insufficient privileges to reply here.